Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace


#missingtype

Elektřinu vyrobit umíme, krev ne

Darování krve je nezbytné pro záchranu života. Celosvětové statistiky říkají, že přibližně 70 % lidí potřebuje alespoň jednou za život krevní transfuzi. Ale jen 3 až 5 % lidí krev daruje. Proto jsme se rozhodli připojit se k celosvětové kampani #missingtype (#chybějícípísmeno), jejímž cílem je povzbudit prvodárce a zvýšit počet pravidelných dárců krve. Protože nejsme k životu lhostejní.

EON_krev_banner_979x340px_2018

Od 11. do 15. června zmizí z našeho loga písmeno O. Zmizením písmen A, B nebo O v rámci kampaně #missingtype chceme jako jiné společnosti po celém světě upozornit své zaměstnance i širokou veřejnost na to, že kolem nás jsou lidé, kteří potřebují naši pomoc. Pojďte do toho s námi. Nezáleží na tom, zda máte krevní skupinu A, B nebo 0 – tím, že darujete svou krev pomůžete pomyslně vyplnit chybějící písmena, ale hlavně můžete zachránit něčí život.

 

Kde krev pomáhá?

Na celém světě se 54 % krve používá k léčení jejích poruch (včetně rakoviny), 33 % při chirurgických úkonech, 5 % během porodů a 11 % za jiným účelem. Každý odběr zachrání nebo pomůže zachránit až tři lidské životy.

 

O kampani #missingtype

Kampaň #missingtype spustila v roce 2015 ve Velké Británii Národní zdravotnická služba Blood and Transplant, aby povzbudila všechny, kteří nikdy předtím krev nedarovali. Záhy se projekt rozšířil do dalších zemí a do kampaně se zapojila celá řada významných společností. Výsledkem bylo zdvojnásobení počtu nových dárců krve v několika zemích.

Letos se do kampaně #missingtype zapojil i E.ON – a to nejen v České republice, ale ve všech zemích, kde společnost působí.

 

Dárcovství jako součást společenské odpovědnosti

Zápisník rádia Petrov

 

Jak se na dárcovství díváme v E.ON a jak ho vidí veřejnost?

Kampaň na podporu dárcovství krve jsme interně realizovali již loni a podařilo se nám zapojit několik desítek nových dárců. Věříme, že letos se k našim zaměstnancům přidá i veřejnost.

Magazín rádia Petrov – audio

Mezi našimi zaměstnanci je celá řada dárců krve – a za jejich rozhodnutím se obvykle skrývají silné příběhy plné emocí. Přečtěte si, proč darují krev někteří naši zaměstnanci.

„Krev jsem začal darovat v době, kdy mi onemocněl velmi blízký člověk, který měl stejnou, ne příliš běžnou krevní skupinu. Měl jsem pocit, že alespoň takto mu mohu pomoci. Krev jsem dávat nepřestal, protože věřím, že by měl člověk pomáhat druhým, pokud může. Z tohoto důvodu jsem i vstoupil do registru dárců kostní dřeně.“

Pavel Štengl, vedoucí Continuous Delivery

 

„Prostě mám něco, co ostatní potřebují a mě to nic nestojí, když jim to dám. Odběrů mám 50 a darovat jsem začal někdy kolem roku 1995. Už ani nevím, co bylo prvním impulsem, možná to, že i když mám celkem běžnou skupinu A, tak Rh faktor negativní je ta potřebnější varianta a transfuzní stanice ji ráda přijme. A můj vzkaz pro ty, co ještě nebyli? Ať jdou. Hlavně ať si dobře rozmyslí, jestli chtějí darovat dlouhodobě. To je na dárcovství asi to nejdůležitější.”

Vláďa Vácha, vedoucí správní a centrální činnosti distribuce

 

Kadlecová Ilona„Připadá mi úžasné, že díky pár kapkám své krve a pár minutám svého času můžu někomu pomoci, nebo třeba i zachránit život. Určitě to zkuste – nic to nestojí a díky odběrům máte pod kontrolou i svůj zdravotní stav.“

Ilona Kadlecová, Rozvoj trhu a společnosti

 

 

 

 

Romana Sokolová „Impulzem pro první darování krve byla loňská zaměstnanecká akce na podporu dárcovství. Šla jsem do toho společně s kolegyní z kanceláře, což mi pomohlo zmírnit obavy z neznámého. Protože mám vzácnější krevní skupinu, z transfuzní stanice mě kontaktují, když mají mé skupiny nedostatek. Jasně tak vidím, že je mé krve zapotřebí a opravdu pomáhám ostatním. Nebojte se to vyzkoušet, nikdy nevíte, kdy budete sami pomoc potřebovat.“

Romana Sokolová, Rozvoj trhu a společnosti