Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace


Novinky

Děti v Humpolci si navrhly novou fasádu pro trafostanici

Trafostanice „Stromovka“ v ulici Na Rybníčku v Humpolci v polovině tohoto měsíce radikálně změnila svoji podobu. Její majitel, E.ON Distribuce, a. s., se rozhodl po dohodě s Městem Humpolec  v rámci projektu E.ON Smart City dát její fasádu k dispozici Základní škole Hálkova, kde v rámci výtvarné výuky vzniklo mnoho zajímavých návrhů.  Realizace se ujal místní umělec a učitel střední školy v Heleníně Jaroslav Grodl. „Škola si sama s dětmi na přemalování trafostanice netroufla, jak z organizačních, tak hlavně z bezpečnostních důvodů, proto jsme oslovili pana Grodla,“ vysvětlila místostarostka Humpolce Ing. Lenka Bartáková.

TS Humpolec 2Humpolecké radnici se totiž návrh na grafické ztvárnění trafostanice od začátku zamlouval. „Přemalováním trafostanice na sídlišti Na Rybníčku v Humpolci se vylepšil veřejný prostor v blízkosti Mateřské školy v Humpolci,“ zdůvodnila podporu radnice místostarostka. 

„Zařízení na distribuci elektrické energie jsou všude kolem nás, často je ale ani nevnímáme. My jsme se rozhodli na ně upozorňovat formou, která je atraktivní, netradiční a zároveň aktivně oživuje prostor, v němž společně žijeme. Jednou z myšlenek, které v této souvislosti v rámci projektu E.ON Smart City máme, je nechat vybrané trafostanice ztvárnit koordinovaným způsobem místní obyvatele,“ vysvětlil Karel Štěpán ze společnosti E.ON.

Celý text tiskové zprávy zde.

TS Humpolec 3  TS Humpolec 6