Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace


Novinky

E.ON Distribuce otevřela v Třebíči expozici "Cesta elektřiny"

Ať už se vydáte do Třebíče záměrně, nebo tudy projíždíte jen náhodou, nezapomeňte se zastavit v ekotechnickém centru Alternátor v bývalé borovinské továrně na ulici Tomáše Bati. Právě zde totiž společnost E.ON Distribuce, a.s. otevřela jedinečnou výstavu, která věrně a interaktivně ukazuje cestu elektřiny od zdroje po zásuvku. 

Cesta elektřinyJevištěm pro expozici se stala monumetální hala bývalé kotelny, kde každoročně zavítají tisíce návštěvníků, zejména dětí, ale i dospělých zájemců o téma energií.

Výstavu představuje Petr Koláček za společnost E.ON Distribuce, a.s.: „Součástí expozice je také znázornění evropské vzájemně propojené elektrizační soustavy, až po její lokální členění. Navazujeme ukázkou transformace napětí  přes všechny námi provozované napěťové hladiny až po nízké napětí zakončené domovním rozvaděčem s elektroměrem. Zábavnou formou se návštěvníci dozvědí, co je například HDO nebo si vyzkouší rozmrazování distribuční soustavy či práci centrálního dispečinku. Netradiční formou je připravena také hra rozpoznávání energetických stožárů - poznáte třeba soudek nebo sedláka?"

         Trafostanice    Stožáry

Kromě dalších zajímavostí zde uvidíte také základní princip fungování chytré domácnosti blízké budoucnosti, kterou můžete mít už dnes. Energii si zákazník může sám vyrábět. Přebytky mohou být uloženy do baterie a následně je z ní domácnost napájena během doby, kdy slunce nesvítí. Pro maximální efektivitu využití energie v domácnosti je nezbytná domácí automatizace, která přináší i významně vyšší uživatelský komfort.

Displey    Chytrá domácnost

Otevírací dobu výstavy a další informace k návštěvě naleznete na stránkách Alternátoru.

Tisková zpráva k expozici E.ON Distribuce

O výstavě také napsali:

Spolupráce energetiků s Alternátorem přinesla nejen novou expozici

Alternátor rozšiřuje expozici, která pomůže dětem lépe pochopit, odkud se bere energie