Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace


E.ON v České republice

E.ON Telco, s.r.o.

V rámci energetické skupiny E.ON v České republice je společnost s ručením omezeným E.ON Telco zodpovědná za procesní transformaci interních telekomunikačních služeb pro řízení distribuční soustavy (tzv. PIT) tak, aby se zajistila připravenost na rozvoj poskytovaných služeb v souvislosti se SmartGrid a to při významném nárůstu důležitosti agend spojeným s tématem kybernetické/informační bezpečnosti v prostředí DS jako kritické infrastruktury.

Dále je společnost E.ON Telco zodpovědná za komerční využití zbytkové volné kapacity optických kabelových sítí, které ECD v minulých letech vybudovalo a budovat v dalších letech intenzivně hodlá, mj. jako reakce na zákon o opatřeních ke snížení nákladů na budování vysokorychlostních sítí elektronických komunikací a připravované dotační tituly v této oblasti. E.ON Telco bude na komerčním trhu působit jako infrastrukturní velkoobchodní operátor (zákazníci budou mobilní operátoři, poskytovatelé internetu atd.) tj. jeho záměrem není působit přímo na koncovém trhu.

Základní údaje o společnosti

Název společnosti

E.ON Telco, s.r.o.

Sídlo společnosti

F. A. Gerstnera 2151/6,
České Budějovice 7,
370 01 České Budějovice

Identifikační číslo (IČ)

06387551

Bankovní spojení

Komerční banka,
č.ú. 7550267/0100

Právní forma

Společnost s ručením omezeným

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Českých Budějovicích, oddíl C, vložka 26647.

Jednatelé společnosti

Robert Vinický

Michal Hátle

Základní činnosti E.ON Telco, s.r.o. jsou:

  • procesní transformace a poskytování interních telekomunikačních služeb pro řízení distribuční soustavy
  • komerční využití zbytkové volné kapacity kabelových sítí